Tunisko

Lokace na mapě

Výlet na Saharu

Sahara je největší poušť na světě. Její rozloha je asi 9 miliónů km2 a zasahuje kromě Tuniska do dalších 10 států Afriky. Na Saharu se můžete vydat z kterékoliv částí Tuniska. Nejdelší výlet trvá až tři dny a jeho součástí je jízda na velbloudech, pozorování východu a západu slunce a poznání atmosféry této úchvatné pouště.

Na Sahaře zažijete na vlastní kůži, jaké je to cítit na nohou horký písek, ale sandály na cestu Vám určitě postačí. Nemělo Vás nepřekvapit všudypřítomné horko, určitě se na pomoc vyzbrojte pokrývkou hlavy a opalovacím krémem.

K Sahaře můžete pocítit určitý respekt, zejména pokud si představíte, kolik lidí zde již zabloudilo a poté se ve vlnách písku nikdy nenašlo. Scenerie Sahary je ale přesto neskutečná, bylo zde natočeno mnoho filmů a jak praví jedno tuniské přísloví: "Nejkrásnější na poušti je fakt, že někde uvnitř skrývá studnu."

Jízda na velbloudovi stojí do 10 TND za hodinu. Neobvyklým zážitkem je také lyžování na dunách. Tato atrakce je dle našich informací nabízena pouze v hotelu Faouar, který se nachází jihozápadně od města Douz.

Pokud máte na výletě po ruce malou nádobu, naberte si na památku trochu jemného písku.

Jízda na velbloudovi 10 TND / hod
Písek zdarma
Fotografie