Tunisko

Lokace na mapě

Oázy v Tunisku

Oáza Tamighza

Největší z horských oáz v Tunisku se nachází ve vesnici Tamighza. Voda vytéká z pramene hory Staré Tamighzy a zásobuje nejen vesnici, ale i nedaleké palmy. Navštívíte-li toto místo, určitě si s sebou nezapomeňte plavky, v oáze je několik míst, kde se můžete spolu s domorodci v příjemné vodě osvěžit.

Příroda této horské má díky palmám a blízkým horám unikátní ráz a pořídíte zde opravdu spoustu hezkých fotek. Výlet do Tamighzy bývá jako zastávka součástí návštěvy solného jezera nebo se může pojmout jako samostatná záležitost na jedno odpoledne.

Oáza Nefta

Nefta je malé městečko, které je centrem súfismu, Tuniského směru Islámu. Pohledem připomíná palmový háj, který jakoby byl zasazen do malé kotliny. V okolí Nefty je několik menších památek a hotelů.

Oáza Touzeur

Toizer leží na severozápadě solného jezera Chott El Djerid. V minulosti bývala oázka častou zastávkou poutníků, putujících do Sahary. Z oáz v Tunisku je turisty nejoblíbenější právě Touzeur. Ve měste si můžete prohlédnout krásnou mešitu a je zde mnoho možností výletu na velbloudech směrem do pouště.

Fotografie